Farplas’ta yeni dönem

Farplas Genel Müdürü olarak görev yapan Ali Rıza Aktay Farform’un Yönetim Kurulu Üyesi, Haluk Akçalı ise Farplas İcra Kurulu Başkanı ve Fark Labs CSO’su olarak atandı. Yeniden yapılanma çerçevesinde, daha önce Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcıları ve direktörlerden oluşan organizasyon, CEO’ya direkt bağlı C level koordinatörlerle, çok daha yalın, yüksek konsantrasyon ve sorumluluktan oluşan süreç yönetimine dönüştürüldü.

KENDİ İÇİNDEN YÜKSELEN DEĞERLERE ÖNCELİK VEREN ŞİRKETİZ

Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Büyükkuşoğlu Serter, yeni organizasyonda oluşturulan çevik yapıyla daha verimli, daha hızlı olma ve küresel başarıya koşma arzusunda olduklarını belirterek şunları söyledi; “ Bu yapılanmayla Farplas ve Ar-Ge inovasyon Değişim Yönetim Merkezi’miz Fark Labs entegrasyonuyla, mobilite dünyasında daha sağlam yer edineceğiz. Yaşanan bayrak devrinde, kendi insan değerimizi önde tutan ve kendi içinden yükselen değerlere, yeteneklere öncelik veren şirket olarak yolumuza heyecanla devam ediyoruz” dedi.

SEKTÖRÜN GEREKLERİNE GÖRE STRATEJİMİZİ OLUŞTURDUK

Fark Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Burhanoğlu da yaptığı açıklamada, “ Farplas’ın hedefleri ve sektörün gereklerine göre stratejimizi oluşturduk ve yeniden yapılandık. Haluk Akçalı, Fark’lı olma kültürüyle yetişmiş kendi bünyemizden arkadaşımız olup, bir taraftan mevcut ürünlerimizi ve operasyonumuzu iyileştirip, diğer taraftan da Farplas’ın mobilite dünyasındaki değişim ve dönüşümünü gerçekleştireceklerdir. Yeni yapılanma çerçevesinde; 30 yılı aşkın süredir sayısız başarıya imza atan, Farplas’ın büyüme ve sektör lideri olma serüveninde en önemli rolleri üstlenmiş Genel Müdürümüz Ali Rıza Aktay’a şükranlarımızı sunuyoruz. Ali Rıza Aktay, bundan böyle Fark Holding şirketlerinden Farform’un Yönetim Kurulu Üyesi olarak değerli deneyimlerini bizlerle paylaşmayı sürdürecektir” dedi.

İLK İŞ YERİNE CEO OLARAK GERİ DÖNDÜ

Farplas İcra Kurulu Başkanlığı’na getirilen Haluk Akçalı, 1978 yılında Ankara’da doğdu. ODTÜ Metalurji – Malzeme Mühendisliği mezunu olup, İTÜ Mühendislik Yönetimi ve Chicago Üniversitesi İşletme bölümünde yüksek lisans yaptı. Akçalı, yeni görevi ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “ Yeni yılın benim için çok özel bir yanı var. Fark Holding’in amiral gemisi, ilk iş yerim Farplas’ta yeni bir yolculuğa başlıyorum. Takım arkadaşlarımla birlikte, Farplas’ı iddialı stratejik hedeflere taşıyabilmek üzere ümit dolu bir yıla giriyoruz. Üniversiteden mezun olduktan sonra profesyonel hayata ilk adım attığım yere seneler sonra yepyeni hikayeler yazmak üzere dönmek, benim için büyük gurur ve mutluluk kaynağı…”

FARPLAS OTOMOTİV YÖNETİM EKİBİ

Haluk Akçalı : İcra Kurulu Başkanı – CEO

Soner Başköy : İcra Kurulu Üyesi – Operasyonlar

Tolga Yalgı : İcra Kurulu Üyesi – Ticaret

Murat Peker : İcra Kurulu Üyesi – Teknoloji

Aykut Başol : İcra Kurulu Üyesi – Transformasyon

Aylin Olsun : İcra Kurulu Üyesi – İnsan Kaynakları

Arda Denizhan : İcra Kurulu Üyesi – Finans

Oturanlar soldan sağa: Arda Denizhan, Aylin Olsun, Ömer Burhanoğlu, Ali Rıza Aktay, Haluk Akçalı, Murat Peker

Ayaktakiler soldan sağa: Soner Başköy, Aykut Başol, Tolga Yalgı