KSO duayen sanayicileri dinledi!

Kocaeli Sanayi Odası’nın düzenlediği  online hafta sonu buluşması etkinliğinde Sarkuysan Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çaycı ve Kibar Holding CEO’su Haluk Kayabaşı konuşmacı olarak yer aldılar.

Sarkuysan Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çaycı’nın “Dünyada ve Türkiye’de emtia borsalarına kronolojik bakış ve hedging zorunluluğu” ve Kibar Holding CEO’su Haluk Kayabaşı’nın “Sürdürülebilirlik ve Sürdürülebilir Kalkınma” konulu sunumları bir sohbet havası şeklinde gerçekleşti. 100’ün üzerinde  KSO üyesinin ve sanayicinin yer aldığı online toplantıyı Kocaeli Sanayi Odası Meclis Başkanı Hasan Tahsin Tuğrul yönettti.

KAYABAŞI, AVRUPA YEŞİL MUTABAKATI ANLATTI

Kayabaşı, yaptığı sunumda  dünyada ve Türkiye’de sürdürülebilirliğin tarihsel gelişimini, güncel gereklilikleri ve gelecek vizyonunu detaylı şekilde aktardı. Haluk Kayabaşı ayrıca Avrupa Yeşil Mutabakatı kapsamında Türk şirketlerini bekleyen fırsat ve tehditleri de geniş bir perspektifle değerlendirirken, sunumunda Kibar Grubu’nun düşük karbonlu döngüsel ekonomiye geçiş temeline dayanan sürdürülebilirlik stratejisi ve yol haritasını paylaştı. “Sanayi Devrimi” konusunu da katılımcılara aktaran  Kayabaşı ,çevre sorunlarının giderek arttığını, artan çevre sorunları için çözümün sürdürülebilirlik olduğunu vurgulayarak 2015 Paris anlaşmasını aktardı. Birleşmiş Milletler 2030 sloganı olarak “arkada kimseyi bırakmak yok” diyen Kayabaşı, sunumunda “ Avrupa 2020 Stratejesi” , “Avrupa 2030 İklim ve Enerji Çerçevesi” , “ Avrupa 2050 Enerji Yol Haritası” hakkında da bilgiler verdi.

ÇAYCI, RABAK VE SARKUYSAN YILLARINI AKTARDI

Etkinlikte ilk konuşmayı, online hafta sonu buluşmasına öncülük eden Sarkuysan Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin Çaycı yaptı. sözlerine öğrencilik yıllarındaki anılarını anlatarak başlayan Çaycı, stajyer olarak gittiği yurt dışı tecrübelirini, RABAK’ta başlayan mühendislik hayatını ve bakırla tanışmasını  kendine has üslupla katılımcılara aktardı. Hayrettin Çaycı, RABAK’ın İstanbul Kağıthane ve İzmit Köseköy’e kuruluş hikayesini ve mecburi hizmet sonrası geçtiği Sarkuysan’ı anlattı. Keyifli anlatımını sürdüren ve Sarkuysan’da ki yöneticilik günlerini anlatan Çaycı, “Ben yaşıma göre çok erken mevkilere geldim. Mesela burada fabrika müdürü olduğumda 30 yaşındaydım. Peşinden genel müdür muavini oldum, 4 sene sonra 1983 senesinin sonunda da genel müdürlüğe vekaleten atandım. Genel müdür 1983 senesinin kasım ayında ayrıldı. 1,5 seneye yakın genel müdürlüğe vekalet ettim. Benim için çok erken genel müdürlük, 14 ay da başka birini bulun diye ben talipli olmadım genel müdürlüğe. Bizim her sene aralık ayında işletmenin açılış günü var. İşte 1984 yılında o açılış gününde, yönetim kurulu başkanı anons etti, yeni genel müdürünüz Hayrettin Çaycı oldu dedi. İşte o gündür bu gündür şirketin genel müdürüyüm” dedi. Kaynak: Gazete Gebze