Yöre’nin ‘Lojistik Üssü’ yükseliyor!

 İnşaatına bu yılın Temmuz ayında başlanan, 23bin  m2 kapalı alan toplam 26 bin m2 lojistik merkezi , toplam 5 bin m2 merkez bina ve ofislerin bulunduğu 7 katlı idari binanın inşaat çalışmaları son sürat devam ediyor. Lojistik merkezi inşaatının yüzde 60’ı tamamlanırken merkezin Mart ve Nisan aylarında hizmete gireceği, idari bina ve ofislerin de Ekim- Kasım aylarında devreye alınacağı belirtildi.  Merkezin tamamlanması ile Yöre Group’un toptan satış, e-ticaret satış ve sevkiyatı, yöresel ürünler ve kahvaltılık malzeme giriş depoları, soğuk hava depoları ve yükleme boşaltma hatları hizmete girecek.  

BİLBA İNŞAAT YÜKLENİCİ FİRMA

Yöre Süt Ürünleri A.Ş’nin yeni lojistik merkezi inşaatını, gurup şirketlerinden Bilba İnşaat yaparken, inşaatın yapı denetim işlerini YDİ Yapı Denetim şirketi üstlendi. Bilba İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Lojistik Merkezi İnşaatı sorumlusu İsmail Keskin,  Lojistik Merkezi ile Yöre Süt Ürünleri,  Peyba Gıda, ve Gümüş Süt gibi iştiraklerinin lojistik anlamda önemli bir kazanım elde edeceğini belirterek, idari bina ve ofislerle birlikte komplike bir tesisi tek bir noktadan yönetebilme kabiliyetine erişeceklerini söyledi. İhracat ürünlerini de yeni açılacak olan merkezden yapacaklarını belirten İsmail Keskin, İnşaat ile ilgili de bilgiler veren Keskin, “Yöre Group olarak ihtiyaç duyulan lojistik  merkez ve idari bina inşaatımızı  pandemi dönemine rağmen başlatıp, aksamadan sürdürüyoruz. Bu merkez bizim için önemli bir ihtiyaçtı. Bu merkez son sistem inşaat olanakları ve teknolojik araçlarla donatılacak bu bölgede örnek bir lojistik merkezi olacak. İnşallah 2021 yılının Mart veya Nisan aylarında lojistik tarafımızı hizmete sokmuş olacağız.” Dedi.

YENİ MERKEZLE ÜRÜNLER ÇOK DAHA HIZLI ULAŞTIRILACAK

Yöre Grup’un bu yatırımının kendi öz sermayesi ile gerçekleştirdiğini belirten Bilba İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Yöre Group Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Keskin,  bu merkezin açılması ile kahvaltılık ürünler üretimi için  kendi öz sermayemiz ile kurduğumuz ve halen üretim yapan  Gemlik Zeytin & Turşu ve Gurme Ürünler Fabrikası, Kartepe Süt ve Süt Ürünleri Fabrikası ile Çanakkale Peynir Fabrikası’nda üretilen ürünlerimizin gerek Anadolu’ya toptan ürün sevkiyatı olarak, gerekse 100’ü aşkın Peynirci Baba perakende satış mağazalarımıza  tek merkezden çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde ulaştırabileceğiz. 

100’ E YAKIN TESCİLLİ MARKASI BULUNUYOR

Yöre Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Keskin’de Lojistik Merkezi yatırımlarının 2020 yılında tüm Dünyayı olduğu gibi ülkemizi de olumsuz etkileyen pandemi dönemine  denk geldiğini belirterek, buna rağmen ekonomik riskleri de bir kenara bırakıp bu yatırımı uygulamaya koyduklarını söyledi. Yurt içinde 50 distribütör bayii ağlarının bulunduğunu dile getiren Keskin, bununla beraber Peynirci Baba kahvaltılık marketlerinin Marmara Bölgesi ağırlıklı olmak üzere 12 ilde 110 perakende zincir ağlarının bulunduğunu belirterek, “100’e yakın tescilli markamızın 20’sini aktif olarak pazarda yer alıyor. Yöre markamız amiral gemimiz olarak yer alıyor. Bunun dışında Sosero ve Ünlü markamız bulunuyor. Bununla beraber zeytinyağında Ulubahçe, zeytinde Şah, tereyağında Yeşil Akçabat, peynirde Peyşah, içecek ve tatlı gruplarında ise Doyca markamız bulunuyor. Group bünyemizde bin 400 kişiyi istihdam ediyoruz, lojistik merkezimizin hizmete girmesiyle bu sayı 2000’lere yaklaşacak” diye konuştu.
2019 yılında üretim kapasitelerinin yüzde 70’ini kullandıklarını da sözlerine ekleyen Keskin, “Geçen yıl yaptığımız kapasite artışıyla bu yıl toplam kapasitemizin yüzde 55’ini kullanıyoruz. 2021’de bu kapasitemizin yüzde 80’ini kullanmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. Kamil Uzunmehmet